Sposoby na chorobę lokomocyjną

Choroba lokomocyjna to niestety zmora ponad połowy dzieci. Na szczęście najczęściej, dorośli wyrastają z tej przykrej dolegliwości i mogą cieszyć się długimi podróżami. Co jednak, jeżeli choroba lokomocyjna towarzyszy nam przez całe życie? Zapraszam do wpisu.

Z pewnością każdy z was kojarzy nazwę leku, który w latach 90′ był niezwykle popularny. Chodzi oczywiście o Aviomarin. Ten lek zażywała połowa mojej klasy, a być może i cała szkoła?

Mdłości podczas jazdy samochodem to wyjątkowo nieprzyjemna dolegliwość, która może być bardzo męcząca, w szczególności, kiedy w samochodzie musimy spędzić co najmniej kilka godzin. W aptece znajdziemy wiele sprawdzonych leków bez recepty, które mogą okazać się pomocne. Zgodnie ze wskazówkami babć, sprawdzić się może również popularny napój gazowany, który kochają dzieci. Co jednak jeżeli nie chcemy używać chemii?

Na kinetozę bo tak fachowo brzmi termin choroby lokomocyjnej wynaleziono produkt, który ma rozwiązać problem mdłości. Marka motoryzacyjna Citroen, zaprojektowała specjalne okulary SETROEN, które mają za zadanie przeciwdziałać tej dolegliwości.

Jak działa SEETROEN?

Sposób działania jest wyjątkowo prosty. Kolorowy płyn odtwarza linię horyzontu dzięki czemu unikamy konfliktowi sensorycznemu, który z kolei jest odpowiedzialny za występowanie przykrych objawów. Co ciekawe, okulary te zostały stworzone z myślą o… marynarzach jednak zaczęły sprzedawać się na tyle dobrze, że marka postanowiła udostępnić je wszystkim podróżnikom.

Być może ktoś z was miał już okazję testować okulary SEETROEN i chce podzielić się swoją opinią? Zapraszam do komentowania.

Źródło zdjęć: google.pl

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.