Strach za kółkiem…

Pamiętacie jak pisałam o wykroczeniach jakie popełniają kierowcy na polskich drogach? Ten cykl jeszcze się nie skończył więc aby was nie zarzucić lawiną danych i przepisów postanowiłam napisać tzw. „przerywnik” :). Zapraszam do lektury kochani.

Jak przezwyciężyć strach przed jazdą samochodem?

To pytanie stawia sobie wielu młodych kierowców. Nie ukrywam, że i jak (swojego czasu), zaliczałam się do tej grupy. Pamiętam jak wszystkim dzielnie obwieściłam, że nie będę kierowcą bo tego nie czuję i tyle. Owszem, skrycie marzyłam o tym by jeździć jednak strach był większy od marzeń. Pewnie się zastanawiacie jak przezwyciężyłam swoje lęki? Powiem tak, nie było łatwo ale w końcu się udało i obecnie jeżdżę jak zawodowy kierowca! A przynajmniej tak mówią moi najbliżsi.

Każdy kierowca nabiera pewności siebie tylko i wyłącznie dzięki zdobytemu doświadczeniu. Nie ma nic lepszego jak coraz większa ilość kilometrów na liczniku samochodu. W ten sposób uczymy się nie tylko drogi i przepisów ale przede wszystkim siebie. Powoli, krok po kroku poznajemy swoje granice, uczymy się swoich reakcji dzięki czemu łatwiej i szybciej potrafimy reagować na nieprzewidziane sytuacje na drodze.

Jeżeli jednak strach jest na tyle duży, że boicie się wyjeżdżać w czasie największych korków zachęcam by jeździć z osobą towarzyszącą. Na początku może wystarczyć, że będziemy siedzieli na miejscu pasażera, a kierowca będzie nam tłumaczył co robi i dlaczego. Kolejnym krokiem będzie zamiana miejsc aż w końcu będziecie jeździć sami.

Powodzenia :).

Źródło zdjęć: google.com

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.