Supercharger i PKN Orlen

W jaki sposób kierowcy mogą pozytywnie przyczynić się do dbania o środowisko? Idealną odpowiedzią byłby ‚rower’ 😉 jednak wiemy, że jest to nierealne dlatego równie trafna odpowiedź na to pytanie brzmi: samochód elektryczny!

Samochody elektryczne głównie zapełniają drogi w Stanach Zjednoczonych i w bogatszych państwach Unii Europejskiej. Szacuje się, że w 2020 roku ulice zapełni aż siedem milionów aut rocznie co stanowi 10% wszystkich samochodów osobowych! Niestety w Polsce popularnie zwane ‚elektryki’ nie są jeszcze tak rozchwytywane jak u naszych sąsiadów – dlaczego?

  • Winowajcą jest prawdopodobnie wysoka cena za sam pojazd ale także ograniczona ilość stacji benzynowych gdzie można samochód naładować. Póki co w Polsce mamy bardzo mało punktów gdzie działają ‚zasilacze’.

teslaTym problemem zainteresował się producent szybkich samochodów Tesla oraz sieć stacji benzynowych PKN Orlen. Giganci doszli do porozumienia i postanowili rozpocząć współpracę. Tesla i PKN Orlen, który w Niemczech nosi nazwę „Star” swoje pierwsze punkty ładowania otworzy w dwóch miastach właśnie w Niemczech:

  • Grimmen – Makleburgia
  • Uckerfelde – Brandenburgia

„Supercharger” są czynne już od sierpnia tego roku w związku z czym wszyscy przejeżdżający mogą śmiało ładować swoje ‚elektryki’.

Niewątpliwym plusem tego przedsięwzięcia jest fakt, że nie tylko Niemcy będą posiadały stacje benzynowe z możliwością ładowania samochodów elektrycznych. PKN Orlen zapowiada, że pojawią się one również w… Polsce 🙂 i w Czechach. Na oficjalną decyzję musimy jeszcze poczekać, ponieważ podaje się, że może być to pod koniec roku.

Źródło zdjęć: iqmoto.pl, thestar.com.my

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.