Upał w samochodzie

Już za niecały miesiąc na dobre rozpocznie się lato, a co za tym idzie, pojawią się długie, ciepłe i słoneczne dni. Weekendowe wypady za miasto, przejażdżki nad jezioro, a nawet codzienne zakupy, wydają się znacznie przyjemniejsze, kiedy na termometrze jest 20 na plusie. Niestety ciepłe, letnie dni to także powrót tragicznych zdarzeń, kiedy to dzieci lub zwierzęta zostają zamknięte w samochodach.

Z pewnością nieraz słyszeliście lub widzieliście sytuację, kiedy rodzice zostawili swoje dziecko w upalny dzień w zamkniętym samochodzie. To bardzo niebezpieczna sytuacja, która może doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia. Temperatura rośnie bardzo szybko dlatego nie wolno, pod żadnym pozorem zostawić człowieka czy zwierzaka w rozgrzanym, zamkniętym samochodzie.

Co w sytuacji, kiedy dostrzeżemy, że gdzieś na parkingu, kiedy jest naprawdę ciepło jest zamknięte dziecko lub zwierzak? W takiej sytuacji należy jak najszybciej zareagować. Każda minuta jest na wagę złota. Coraz więcej osób zastanawia się nad tym czy może reagować, czy należy rozbić szybę czy lepiej wezwać policję? W takich momentach nie ma czasu na zastanawianie się. Należy jak najszybciej wybić szybę, wyciągnąć dziecko lub zwierzę, a w międzyczasie powiadomić odpowiednie służby. Jeżeli zamknięta osoba jest nieprzytomna lub wykazuje oznaki osłabienia, należy zadzwonić po pogotowie.

Pamiętajcie kochani by nie zwlekać. Sprawdźcie czy w zamkniętym samochodzie jest uchylone okno, a być może została włączona klimatyzacja. Jeżeli nie, nie martwcie się o konsekwencje bo najważniejsza jest reakcja.

Źródło zdjęć: google.com

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.