Urus początkiem?

Coraz większa popularność SUV’ów nikogo nie dziwi jednak stała się niemałym zaskoczeniem, kiedy jedna z najbardziej ekskluzywnych marek samochodowych – Lamborghini, zapowiedziała, że wypuści na rynek nowy model Urus. Nie byłoby w tym nic nadzywczajnego gdyby nie fakt, że to właśnie pierwszy SUV Lamborghini.

SUV’y przeżywają prawdziwe oblężenie. Coraz więcej kierowców decyduje się na większy samochód, który nie będzie miał problemu z wysokimi krawężnikami. Duży SUV jest idealną alternatywą dla sportowej limuzyny czy dużego pick up’a. O ile w przypadku popularnych marek samochodowych, gdzie SUV’y są w przystępnych cenach, klienci zachwycają się większymi modelami, a sprzedaż ciągle rośnie, o tyle w przypadku ekskluzywnych pojazdów dla „bogaczy” nie było to takie oczywiste. Szef marki Lamborghini, Stefano Domenicali obawiał się, że nowy model Urus może być ich przysłowiowym „gwoździem do trumny”. Okazuje się, że nic bardziej mylnego. Urus, czyli SUV, który pojawił się w otoczeniu swoich sportowych kolegów, sprzedaje się jak świeże bułeczki. Kierowcy oszaleli na jego punkcie. Celują w najlepiej wyposażone modele, które oscylują pomiędzy 800 000, a 850 000 tysięcy złotych. Najwięcej fanów, Ursus zgromadził w Rosji i w Indiach.

To doskonała alternatywa dla słabszych dróg. Piękny, wielki, ekskluzywny, a do tego wszystkiego tylko dla wybranych. Taki właśnie jest nowy, pierwszy SUV Lamborghini. Czy auto przyjmie się w Europie? Wszystko wskazuje na to, że Europejczycy również zwariowali na punkcie Urus’a.

Źródło zdjęć: google.com

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.