W Holandii za kurs prawa jazdy zapłacisz… ;)?

W jaki sposób płacimy w Polsce za kurs prawa jazdy? Pytanie wydaje się banalnie proste i oczywiście odpowiedź jest jedna – pieniędzmi. Jeżeli jednak zadam wam to samo pytanie odnośnie Holandii to odpowiedź może nie być już taka prosta… ;).

Zatem jak obstawiacie? Z pewnością pojawi się wiele ciekawych odpowiedzi ale aby was długo nie przetrzymywać, powiem wam, że opcje są dwie; pieniądze i… seks!!! Zdziwieni? Moją pierwszą reakcją było niedowierzanie jednak jak się okazuje to prawda.

W Holandii za kurs prawo jazdy można zapłacić seksem i nie jest to nic nadzwyczajnego. Oczywiście nie każdy zgadza się z taką formą płatności. Partia polityczna, chrześcijańska w Holandii o nazwie ChristenUnie uznała taką formę za ubliżającą, niemoralną i szkodliwą społecznie. Skierowali wniosek do najwyższych władz aby te sprawdziły firmy szkoleniowe i zabrały im licencję na szkolenie kierowców. Jak się okazało sprawa została oddalona, ponieważ prawo w Holandii zezwala na taką formę płatności. Opłata za kurs prawa jazdy seksem to wymiana usługi na usługę. Zakazane byłoby gdyby doszło do usługi seksualnej, której zapłatą byłaby forma gotówkowa. Tak wytłumaczył swoją decyzję Minister Sprawiedliwości Holandii Arda von Stefura oraz Minister Infrastruktury Melanie Schultz van Haegen. Jedyne o czym należy pamiętać w przypadku wyboru takiej formy płatności za kurs prawa jazdy aby wszystko było zgodne z prawem to wiek kursanta (osoba musi być pełnoletnie czyli obowiązkowo skończone 18 lat) oraz dobrowolny udział.

Jak podoba wam się prawo holenderskie ;)?

Źródło zdjęć: moto.pl

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.