Włączanie się do ruchu

Zapraszam wszystkich na trzeci post cyklu „Aktualny taryfikator w Polsce na 2019 rok”. Pierwsza część zostanie poświęcona ostatnim punktom działu ogólnego i porządku by płynnie przejść do włączania się do ruchu. Jeżeli chcecie poznać wszystkie składowe pierwszej części odsyłam do wpisów zamieszczonych w lutym. Udanej lektury kochani.

Ogólne i porządkowe

  • Brak elementów odblaskowych lub używanie ich w sposób niewidoczny dla innych uczestników ruchu drogowego przez osoby wykonujące prace na drodze grozi mandatem w wysokości 150 złotych.
  • Kierowca autobusu szkolnego ma obowiązek każdorazowego włączenia świateł awaryjnych podczas postoju na wsiadanie lub wysiadanie dzieci z pojazdu. Za złamanie tego przepisu grozi mandat w wysokości 200 złotych.
  • Kierowca szkolnego autobusu ma obowiązek usunięcia tablicy z napisem „autobus szkolny” w sytuacji, kiedy ten jest pusty lub przewozi inne osoby. Za złamanie tego przepisu, kierowcy grozi mandat w wysokości 50 złotych.

Włączanie się do ruchu

  • Każdemu kierowcy, który nie ustąpi pierwszeństwa innemu uczestnikowi ruchu w sytuacji gdy ten włącza się do ruchu grozi mandat wysokości 300 złotych.
  • Kierowca ma obowiązek wpuścić sygnalizujący zmianę pasu ruchu lub włączający się do ruchu autobus lub trolejbus, który wjeżdża na jezdnię z zatoki z oznaczonego przystanku na obszarze zabudowanym. Za złamanie tego przepisu grozi mandat w wysokości 200 złotych.
  • Kierowca, który zbliża się do miejsca postoju autobusu szkolnego i narusza obowiązki może liczyć się, że otrzyma mandat w wysokości 200 złotych.

Kolejna porcja już niebawem.

Źródło zdjęć: google.com

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.