Wymuszanie pierwszeństwa…

Największy grzech polskich kierowców? Miałam okazję pisać jakiś czas temu o tym jakie przepisy lubimy łamać najczęściej. Osoby, które nie miały okazji czytać tych wpisów z pewnością doskonale wiedzą, które błędy są najczęstszymi ;). Oczywiście jest to łamanie przepisów związanych z nadmierną prędkością. Dlaczego postanowiłam powrócić do tego tematu? Już wszystko tłumaczę :).

Nadmierna prędkość to nie jedyny, poważny błąd, który popełnia większość polskich kierowców – jak nie wszyscy… ;). Najnowsze badania pokazują, że Polacy również bardzo lubią… wymuszać pierwszeństwo! Tak, okazuje się, że wymuszanie pierwszeństwa to równie często popełniane wykroczenie przez kierowców w Polsce. Niestety ten błąd jest bardzo poważny i bardzo często kończy się tragicznie.

  1. Zazwyczaj ten błąd popełniamy zupełnie… nieświadomie. Oczywiście ktoś mógłby powiedzieć, że gapiostwo to świadomy błąd bo nie ma nic ważniejszego za kółkiem jak skupienie. Muszę przyznać, że nie trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Faktycznie, kiedy decydujemy się na prowadzenie samochodu nie ma dla nas okoliczności łagodzących. Nasza uwaga musi być na 100%!
  2. Drugim powodem jest złe zrozumienie przepisów, a to może wynikać z prostego faktu. Po prostu nie znamy przepisów prawa ruchu drogowego tak jak powinniśmy. W takiej sytuacji należy pamiętać, że zła znajomość przepisów może nas i KOGOŚ kosztować życie.
  3. Na ostatnim miejscu znajduje się brak doświadczenia ale to tyczy się głównie ‚świeżych’ kierowców.

Mam nadzieję, że nikt z was nie zalicza się do żadnej z powyższych grup :).

Źródło zdjęć: tvnwarszawa.tvn24.pl/

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.