Zasady ruchu drogowego. Ogólne i porządkowe cz. 2

Kochani, zapraszam was na drugi wpis cyklu pt. „Aktualny taryfikator w Polsce na 2019 rok”. Znajdziecie tu informacje o tym czego kierowcy robić nie wolno i jakie grożą mu konsekwencje za łamanie przepisów. Podobny cykl postów zamieściłam rok temu, który bardzo spotkał się z waszą aprobatą dlatego z przyjemnością przygotowałam dla was serię na 2019 rok. Udanej lektury.

Ogólne i porządkowe

  • Przewożenie pasażerów którzy nie mają zapiętych pasów bezpieczeństwa grozi mandatem w wysokości 100 złotych.
  • Jazda motocyklem, czterokołowcem lub motorowerem bez kasku ochronnego grozi mandatem w wysokości 100 złotych.
  • Przewożenie pasażera motocyklem, czterokołowcem lub motorowerem bez kasku ochronnego grozi mandatem w wysokości 100 złotych.
  • Przewożenie pasażera, który jest w stanie nietrzeźwości, po spożyciu alkoholu czy też pod wpływem środków, które mają podobne działanie do alkoholu, motocyklem, czterokołowcem lub motorowerem poza bocznym wózkiem grozi mandatem w wysokości 150 złotych.
  • Kierowca, który w trakcie jazdy używa telefonu komórkowego, który wiąże się z trzymaniem urządzenia (w tym także mikrofonu czy słuchawki) w dłoni, może spotkać się z mandatem w wysokości 200 złotych.
  • Kierowca, który wjeżdża na pas między jezdniami może liczyć się, że zostanie ukarany mandatem w wysokości 100 złotych.
  • Kierowcy, którzy brali udział w wypadku w którym nie było rannych i zabitych mają obowiązek usunąć pojazd z miejsca zdarzenia w przeciwnym razie grozi im mandat w wysokości 150 złotych.

Kolejna porcja już niebawem.

Źródło zdjęć: google.com

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.