Zasady ruchu drogowego. Ogólne i porządkowe.

Aktualny taryfikator mandatów to temat, za który biorę się zawsze tuż po Nowym Roku. W najnowszej serii wpisów będziecie mogli znaleźć informacje na temat przepisów jakie obowiązują w 2019 roku w Polsce dotyczące ruchu pojazdów. Zatem jeżeli chcecie poznać zasady oraz „kary” jakie wam grożą za ich złamanie, zapraszam do lektury.

Ogólne i porządkowe

  • Zajmowanie dwóch pasów ruchu na jezdni jest niezgodne z przepisami za co możemy otrzymać mandat w wysokości 150 złotych.
  • Złamanie nakazu poruszania się poboczem przez pojazd zaprzęgowy czy też rower, motorower, wózek rowerowy, ręczny, a także kierowcę, który prowadzi pojazd napędzany silnikiem może nas kosztować 100 złotych.
  • Każdy kierowca, który nie ustąpi miejsca zbliżającemu się pojazdowi szynowi może liczyć się, że otrzyma mandat w wysokości 250 złotych.
  • Za brak zapiętych pasów bezpieczeństwa w trakcie jazdy może nas spotkać mandat w wysokosci 100 złotych.
  • Przewożenie dziecka w foteliku bezpieczeństwa lub innym urządzeniu przytrzymującym dziecko zamontowanym w sposób niezgodny z instrukcją producenta grozi mandatem w wysokości 150 złotych.
  • Przewożenie dziecka poza fotelikiem bezpieczeństwa lub poza innym urządzeniem przytrzymującym dziecko grozi mandatem w wysokości 150 złotych
  • Przewożenie dziecka w foteliku bezpieczeństwa lub innym urządzeniu przytrzymującym dziecko na przednim fotelu zamontowanym tyłem do kierunku jazdy bez uprzedniego zdemontowania poduszki powietrznej grozi mandatem w wysokości 100 złotych.

To dopiero początek naszej przygody z aktualnym taryfikatorem 2019. Zapraszam na kolejny wpis już niebawem.

Źródło zdjęć: google.com

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.