Zbyt wolno?

Każdy kierowca rozpoczyna swoją przygodę z kierownicą pełny nadziei i optymizmu. Pomimo lęku i obaw, chcemy jeździć bo to daje nam niezależność i pewność siebie. Niestety w ścieżkę każdego kierowcy są wpisane także i negatywne zdarzenia jak wypadki czy kolizje. Pomimo, że na część z nich możemy nie mieć wpływu to jednak warto przestrzegać podstawowych zasad, które zminimalizują ryzyko. O jakich zasadach mowa? Zapraszam do lektury kochani.

Prędkość

Nadmierna prędkość to najczęstszy powód wypadków drogowych. Po mieście należy się poruszać z maksymalną prędkością 50 km/h. Jak myślicie ilu kierowców przestrzega tego przepisu? Pewnie się domyślacie, że jest to (w porywach) około 15%. Szokujące? Dla większości pewnie nie ;). W końcu panuje przekonanie, że 50 km/h to prędkość która wszystkich spowalnia i przyczynia się do powstawania korków na drogach. Oczywiście to błędne przekonanie.

Ograniczenie prędkości do 50 km/h zostało wprowadzone by na drogach było bezpiecznie. Nie wiem czy wiecie ale przy zderzeniu człowieka z samochodem, który porusza się z tą prędkością, człowiek nie ma najmniejszych szans dlatego właśnie kierowcy, którzy łamią ten przepis narażają pieszych na „pewną śmierć” lub trwały uszczerbek na zdrowiu.

Dodatkowo należy pamiętać, że zanim wprowadzono ten przepis (obowiązuje niemalże na całym świecie) wielu mądrych i doświadczonych ludzi upewniło się, że jest to optymalna prędkość także ze względu na przepustowość na drogach.

A zatem kochani kierowcy, nie narzekamy :). Przepisy obowiązują nas w trosce o nasze życie i bezpieczeństwo.

Źródło zdjęć: google.com

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.