Zdrowa podróż samochodem…

Podróżowanie samochodem podczas urlopu to nadal najczęściej wybierany środek lokomocji przez Polaków. Ostatnio coraz bardziej popularne są loty jednak większość woli cztery kółka. W związku z tym postanowiłam napisać jak zdrowo podróżować ;)!

Podróż samochodem to wygodny środek transportu jednak aby był komfortowy należy pamietać o podstawach… ;).

  • Przede wszystkim pamiętamy, że podróżowanie samochodem będzie wygodne i jednocześnie przyjemne jeżeli będziemy mieli wystarczająco miejsca. Niezależnie od gabarytów pojazdu zawsze staramy się odpowiednio przygotować auto do podróży czyli pozbywamy się wszystkich niepotrzebnych bibelotów, które ograniczają nam ilość wolnego miejsca.
  • Kolejną istotną sprawą jest kwestia ogrzewania. Klimatyzacja powinna być ustawiona na optymalną temperaturę czyli pomiędzy 20, a 22 stopnie Celsjusza. Zbyt ciepły nadmuch może działać usypiająco nie tylko na pasażerów ale przede wszystkim na kierowcę! Od czasu do czasu warto wyłączyć klimatyzację i na chwilkę uchylić szyby.
  • Podczas wielogodzinnej podróży samochodem pamiętajmy o postoju. Warto zatrzymać się, rozprostować nogi i zaczerpnąć świeżego powietrza. Każdy kierowca powinien zrobić krótki postój co najmniej raz na trzy godziny jazdy. Dodatkowo poleca się wykonanie krótkich i prostych ćwiczeń jak przysiady czy pajacyki. Dzięki temu zadbamy o prawidłowe krążenie krwi.
  • Za komfortową i przyjemną podróż głównie odpowiada kierowca dlatego warto o niego odpowiednio zadbać! Starajmy się nie przeszkadzać kierowcy podczas jazdy.

Źródło zdjęć: mjakmama24.pl

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.