Zmiany?

W moim poprzednim poście znajdziecie informacje dlaczego należy unikać jeżdżenia rowerem z słuchawkami na uszach. Temat jest o tyle ważny, że jest to bardzo niebezpieczne i grozi poważnym wypadkiem. To właśnie stało się głównym powodem dla polityków w Polsce do rozważań na temat zmiany prawa ruchu drogowego… . Zapraszam do lektury :).

  • Rowerzyści, którzy jeżdżą ulicami miast obok samochodów są szczególnie narażeni na niebezpieczne kolizje. Warto pamiętać, że zderzenie rowerzysty z samochodem praktycznie zawsze kończy się tragicznie dla cyklistów. O ile kierowca jedzie w ‚zamkniętej puszce’ o tyle rowerzysta nie ma żadnych dodatkowych zabezpieczeń. Oczywiście są ochraniacze oraz kaski ale w przypadku groźnej kolizji z samochodem, jest to znikome zabezpieczenie. Jeżeli dołożymy do tej sytuacji słuchawki z muzyką, mamy gotową receptę na nieszczęście. Muzyka skutecznie rozproszy rowerzystę, który nie zdąży zauważyć zbliżającego się niebezpieczeństwa. Nie bez powodu, kierowcy samochodów nie mogą zbyt głośno słuchać muzyki, kiedy kierują pojazdem. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi być w 100% skupiony, kiedy znajduje się na drodze.

Takie rozważania skłoniły polityków do wprowadzenia zmian w polskim prawie. Być może już niedługo będziemy mieli zakaz jeżdżenia rowerem z słuchawkami na uszach. Wszystko po to by maksymalnie zwiększyć bezpieczeństwo na polskich ulicach.

Osobiście uważam, że jest to dobry pomysł i mam nadzieję, że już niebawem wejdzie w życie. Póki co wszystko jest na etapie rozmów. A wam, jak się podoba?

Źródło zdjęć: slate.com

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.