Zwrócone prawo jazdy?

Słyszeliście o tym, że kierowca, który postępuje zgodnie z prawem nie zawsze dobrze na tym wychodzi? Tak właśnie jest w przypadku osób, które straciły prawo jazdy na pół roku z powodu przekroczenia dozwolonej prędkości i w konsekwencji czeka je pół roku bez dokumentu uprawniającego do jazdy samochodem. Okazuje się, że jest sposób aby obejść czas oczekiwania na prawo jazdy i skrócić go nawet do trzech miesięcy! Jak to zrobić? Sprawdźcie sami ;).

Nowe przepisy weszły w życie prawie rok temu. Kierowcy, którzy przekroczyli prędkość o 50 km/h na terenie zabudowanym muszą liczyć się z tym, że policja zabierze im prawo jazdy na trzy miesiące. Jeżeli kierowca złamie przepisy i ponownie zostanie zatrzymany, kara zostanie przedłużona o kolejne trzy miesiące czyli na pół roku. Czas ten jest liczony od momentu pierwszego zatrzymania prawo jazdy. Kolejna, trzecia próba odebrania uprawnień do jazdy kończy się ich całkowitym cofnięciem. Co zrobić aby jak najszybciej odzyskać stracone na sześć miesięcy prawko?

Kierowca, który stracił prawo jazdy na pół roku powinien zostać zatrzymany trzeci raz – ostatni. Tak, to nie żarty! Dopiero w tym momencie, kierowca może ‚powalczyć’ i odzyskać uprawnienia do kierowanie pojazdem znacznie szybciej niż pół roku. Wystarczy, że w jak najszybszym czasie postara się dostać pozytywną opinię starosty, a następnie przejdzie kurs na prawo jazdy i zda egzamin. Osoba, która bardzo się postara może to zrobić nawet w trzy miesiące!

Zatem jak sami widzicie dla chcącego nic trudnego, do tego wszystko zgodnie z prawem ;).

Źródło zdjęć: motofakty.pl

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.